زندگینامه

رامین ناصری هستم، متولد ۲۶ شهریور ۱۳۶۷ در خراسان جنوبی، بیرجند. فعالیت اصلی خودم رو با طراحی گرافیک و همچنین توسعه و برنامه نویسی وبسایت آغاز کردم و با خوانندگانی همچون دانش مدرسی، محمد و مقداد خوشبخت در این زمینه همکاری کردم. طراحی جلد قطعات موسیقی و همچنین طراحی وبسایت این هنرمندان.

پس از این زمینه همکاری، دانش با اطلاع از علاقه من نسبت به موسیقی و همچنین شنیدن صدای من، با معرفی به برادران خوشبخت، نخستین تک آهنگ خودم رو به نام نگاه پنجره آماده و ارائه کردم. برای نخستین قطعه، بازخورد بسیار خوبی گرفتم و این باعث شد با کمک محمد و مقداد خوشبخت نخستین آلبوم خودم رو با نام خودکشی آماده کنم.

یک سال پس از آماده سازی قطعات آلبوم، با توجه به اینکه هنوز استودیوی موسیقی در شهر خودم نمی‌شناختم، به اصفهان سفر کردم. در استودیو زیگورات با مدیریت محمد اولاد قطعات آلبوم رو ضبط کردم و پس از بازگشت منتظر آماده سازی کامل آلبوم شدم. پس از آماده شدن نسخه اولیه آلبوم که به دست من رسید، متاسفانه آلبوم پخش شد و باعث شکستی بزرگ برای من در اولین قدم بود.

۲ سال پس از اولین آلبوم باز هم با کمک برادران خوشبخت آلبوم دوم رو به دست گرفتیم. آلبوم آماده شد و برای ضبط به تهران رفتم. آلبوم کامل ضبط شد، اما پس از مدتی از انتشار آن منصرف شدم و فقط به پخش یک قطعه به نام بریدم که نام آلبوم هم از این قطعه گرفته شده بود بسنده کردم. و این آخرین همکاری من با برادران خوشبخت بود.

پس از چند سال، مجدداً با همکاری دانش با اردلان کاظمی آشنا شدم. این آشنائی یک تغییر بزرگ در زندگی هنری من بود و نتیجه همکاری با اردلان آثار زیبائی همچون بارون، عاشقت شدم و غیره بوده است. در این میان قطعه ایران که یکی از ساخته‌های اردلان با صدای من بود، مجوز پخش در صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی (شبکه خاوران) را به دست آورد و در این شبکه پخش شد.

به واسطه این قطعه اجراهائی نیز در تلویزیون، جشن‌ها و غیره نیز داشته‌ام و یکی از بهترین اجراها ویژه برنامه عید فطر در مکان قطعه تاریخی و ارگ بیرجند بوده است که چندین بار از این شبکه پخش شده است. با توجه به هماهنگی با ریاست محترم شبکه خاوران به زودی ویدئوی این اجرا در وبسایت و کانال آپارات من قرار خواهد گرفت.

هم اکنون در زمینه برنامه نویسی وبسایت و مدیریت آن با فرهاد اکبر (خواننده سرشناس موسیقی افغانستان) همکاری می‌کنم.